Handbag Tunki

SKU 00116
6 200Kč
Skladem
1
Podrobnosti o produktu


Unikátní taška vyrobená z pravé přírodní kůže, ručně malovaná a zdobená ruční výšivkou od české umělkyně Stanislavy Tothové. Kolekce je poctou expedice vědce Alexandra von Humboldta do Nového světa a jeho objevování nových tvorů na jihu Ameriky. Toto je první série tropických ptáků.

 • Kvalitní hovězí kůže z Toskánska.
 • Taška rozdělená na dva prostory. Nastavitelný kožený řemínek na ruku nebo kříž a řemínek na ruku z pletené kůže.
 • Barva: pisek + zlaté růžové kovové komponenty.
 • Ručně vyráběné v ČR.
 • limitovaná edice

Unique bag made from genuine natural leather hand painted and decorated with a hand embrodery made by the Czech artist Stanislava Tothova.The collection is a tribute of the expetidition of the scientist Alexander von Humboldt to the new world and his discovering of the new creatures in South America.

Tunki: Andský kohoutek, také známý jako tunki, je velký vrabec z čeledi cotinga původem z andských oblačných lesů v Jižní Americe.

The first serie of tropical birds.

Tunki: The Andean cock-of-the-rock, also known as tunki, is a large passerine bird of the cotinga family native to Andean cloud forests in South America.

 • Quality cowhide from Tuscany
 • Bag divided in two spaces
 • Adjustable leather shoulder strap for hand or cross body and a hand strap made from braided leather.
 • Color: sand + gold rose metal components
 • Handmade in CZ
 • limited edition
Uložte tento produkt na později

“Kožené boty s ekvádorským šmrncem.

 Mladý designér vzkřísil v Praze rodinnou tradici” Hospodářské Noviny.

“Leather shoes and bags with Ecuadorian roots. 

A young designer resurrected a family tradition in Prague”

“Ekvádorský designér našel inspiraci v moravském folkloru. Šit klasickou obuv je pro mě nuda, rika Fernando Echeverria” Czechdesign. 

Obuv jako umění :

Proč používáte tradiční techniky výroby obuvi?

Pro mě je velmi důležité oživit obuvnictví. Většina obuvníků v Praze ale i Evropě je skvělých, jsou to řemeslníci. Ale je nesmírně těžké změnit jejich názor. Mají v hlavě jasně dané, jak se bota může vyrobit a jak má vypadat. Taková bota je technicky dokonalá. Já jako designér ale potřebuji inovovat, objevovat nové cesty a porušovat pravidla. Pro ostatní jsem možná divný, že vytvářím divné boty a nedodržuji pravidla.

Footwear as art :

Why do you use traditional shoemaking techniques?

It’s very important for me to revive shoemaking. Most shoemakers in Prague and Europe are great, they are craftsmen. But it is extremely difficult to change their minds. They have a clear idea in their head of how a shoe can be made and what it should look like. Such a shoe is technically perfect. But as a designer, I need to innovate, discover new ways and break the rules. For others, I may be weird that I make weird shoes and I don’t follow the rules.

“My freedom and passion is breaking the rules of how a shoe or a bag should look like. Im not only a maker but a creator ”. Fernando.


“Vyjádřením mé svobody a vášně je porušování pravidel, jak má bota nebo taška vypadat. Nejsem jen tvůrce, ale také inovátor.” Fernando.