Axea bag

00198
24 600Kč
Skladem
1
Podrobnosti o produktu

Axea bag is not a bag but a wearabe sculpture with a shape full of geometry, reflecting the unique cubistic Czech movement. Axea is made using the technique of leather pleated developed and the signature of Fernando Echeverria. High-crafted, using premium tanned leather from Tuscany and oiled using natural products.

  • Equiped with a safe metallic clap for closing and an elegand rounded leather handle with Hermes hand stitch.
  • Limited edition specially made for Designblok 2023 and presented in the National Gallery of Prague.
  • Made to order in Prague.
  • Color: black ( or the color of your choice under request )

Axea bag není taška, ale nositelná plastika s tvarem plným geometrie, odrážející unikátní kubistické české hnutí. Axea je vyrobena technikou plisované kůže vyvinuté s podpisem Fernanda Echeverrii. Vysoce zpracovaná s použitím prvotřídní vyčiněné kůže z Toskánska a olejovaná přírodními produkty.
  • Vybaveno bezpečnou kovovou klapkou pro uzavření a elegantní zaoblenou koženou rukojetí s ručním stehem Hermes.
  • Limitovaná edice speciálně vyrobená pro Designblok 2023 a představená v Národní galerii v Praze.
  • Vyrobeno na zakázku v Praze.
  • Barva: černá (nebo barva dle vašeho výběru )

Uložte tento produkt na později

“Kožené boty s ekvádorským šmrncem.

 Mladý designér vzkřísil v Praze rodinnou tradici” Hospodářské Noviny.

“Leather shoes and bags with Ecuadorian roots. 

A young designer resurrected a family tradition in Prague”

“Ekvádorský designér našel inspiraci v moravském folkloru. Šit klasickou obuv je pro mě nuda, rika Fernando Echeverria” Czechdesign. 

Obuv jako umění :

Proč používáte tradiční techniky výroby obuvi?

Pro mě je velmi důležité oživit obuvnictví. Většina obuvníků v Praze ale i Evropě je skvělých, jsou to řemeslníci. Ale je nesmírně těžké změnit jejich názor. Mají v hlavě jasně dané, jak se bota může vyrobit a jak má vypadat. Taková bota je technicky dokonalá. Já jako designér ale potřebuji inovovat, objevovat nové cesty a porušovat pravidla. Pro ostatní jsem možná divný, že vytvářím divné boty a nedodržuji pravidla.

Footwear as art :

Why do you use traditional shoemaking techniques?

It’s very important for me to revive shoemaking. Most shoemakers in Prague and Europe are great, they are craftsmen. But it is extremely difficult to change their minds. They have a clear idea in their head of how a shoe can be made and what it should look like. Such a shoe is technically perfect. But as a designer, I need to innovate, discover new ways and break the rules. For others, I may be weird that I make weird shoes and I don’t follow the rules.

“My freedom and passion is breaking the rules of how a shoe or a bag should look like. Im not only a maker but a creator ”. Fernando.


“Vyjádřením mé svobody a vášně je porušování pravidel, jak má bota nebo taška vypadat. Nejsem jen tvůrce, ale také inovátor.” Fernando.